Návštěva hasičského záchranného sboru

Dnes děti třetí třídy byly navštívit hasičský záchranný sbor v Liberci. Hasiči si na nás vymezili neskutečné dvě hodiny, kdy se nám naplno věnovali a provedli nás celou hasičskou stanicí. Od zasedačky, přes dispečink až k hasičským vozidlům přímo k výjezdům.
Děti už jsou poučené na jaká telefonní čísla se dovolat při různých situacích, co se zobrazí dispečinku, když se jim lidé dovolají na 112, kolik druhů hasičských aut mají hasiči k dispozici a konečně jak fajnové je se osvěžit vodou z hadice.

Obrázek 1 z 7

Tvorba planet naší sluneční soustavy

Ve třetí třídě došlo k tak velkému zájmu o vesmír, že jsme museli téma povolání a horniny na chvilku odsunout stranou. Nejprve jsem se zaměřili při prvouce na naši nejbližší hvězdu a planety jsme si poté při výtvarné výchově zpracovali zvlášť. Všech osm planet jsme barevně zkoumali a všichni došli k závěru, že ta naše planeta je barevně opravdu nejsložitější.

Z planet si uděláme leporelo a při další hodině prvouky si z druhé strany vypíšeme důležité informace o každé z nich.

Obrázek 1 z 5

Plavecký kurz na prvním stupni

Dnes jsme prožili ve zdraví další plaveckou lekci a příští týden to bude už naše poslední. Není to vůbec žádné lehké ráchání se ve vodě, děti musí na čas přeplavat bazén nebo musí vylovit co nejvíce puků. Dnes už při naší předposlední lekci došlo na plavání pod vodou a některým se podařilo uplavat pod vodou dokonce i 16m.

Pár neplavců si i konečně ozkoušelo plavání ve velkém bazéně, samozřejmě s malou nadnášející pomocí.

Třeťáci se budou příště už na dobrou loučit s trenérkami a druháci se budou těšit na kurz zase příští rok.

e97c9d0c-ab7f-4fda-b463-5df9fe34ad8f

Obrázek 1 z 3

Zpívání koled pro babičky a dědečky

„Na Vánoce jsme hlavně házeli střevícem a rozkrajovali jablíčka. Pod stromečkem jsme dostávali hlavně dary užitečné, ale také hračky, které nás zaměstnají hraním si přes zimu. Do školy jsme nosili jen penál a břidlicovou tabulku.“ Jak to bylo u vás? Tohle jsme se dozvěděli od, osmdesátiletých a devadesátiletých babiček a dědečků z Ruprechtic a oni se na oplátku dozvěděli něco od dětí, jak to mají ony s Vánocemi, tradicemi a školou.

Jejich tvář i roztála, když jim děti zazpívaly koledy, společně si s nimi vybarvili obrázek a pak si jen spolu povídali.

Krásná vánoční nadílka plná radosti, štěstí a muziky.

Přírodovědná a vlastivědná exkurze třetí třídy

Třeťáci se v pátek 23. června vypravili vlakem do Jablonného v Podještědí.

Cestou z nádraží si pocvičili orientaci ve městě pomocí turistických značek a informačního značení.

Po zmrzlinové zastávce v cukrárně vystoupali na vyhlídkovou věž. Z ní si užili výhledy do kraje a také do dvou čapích hnízd, ve kterých mohli pozorovat jak dospělé čápy, tak i mláďata.

Nakonec se vydali do mokřadů u Nového Falkenburku, ty obešli po haťových chodníčcích a v jednom z rybníčků lovili vodní bezobratlé živočichy a pozorovali je.

Všechny fotografie najdete na školním rajčeti pod obvyklým přihlášením.

Perníčkové pracovní činnosti třeťáčků

Na dnešní hodině pracovních činností jsme spojili oslavu Denisových narozenin se zdobením perníčků.

Děti nejdříve perníčky, které Denis s maminkou upekl ozdobily polevou a cukrářským zdobením, pak si je navzájem prohlédly a nechaly usušit.
Zítra se těšíme na sladkou svačinku.
Děkujeme mamince Tomíškové za milé zpestření výuky.
Ivana Koutská a Petra Hotařová