Jak že si ty zuby vlastně máme čistit?

To nám tento týden přišla do 2. a 3. třídy povědět jedna maminka, jejíž obor je právě dentální hygiena. Nedozvěděli jsme se samozřejmě jen to, že si špatně čistíme zuby a dáváme si zbytečně moc zubní pasty na kartáčky, ale spoustu zajímavostí o samotných zubech. Třeba se děti dozvěděly, kolik má zubů dítě a kolik zubů má dospělí, jak poznám že mám vyčištěné zuby (kontrolu provádí jazyk, když jsou zuby hladké jako sklo, je to OK), anebo taky důležitá věc, co nám dělají bakterie v puse a že se do pusy dostanou při každém a jakémkoli jídle.

Děti dostaly do pusy i takovou tabletu, která na chvilku obarví zuby a barva ukáže, kde všude je tzv. „blátíčko“ na zubech. Poté si všichni vzali do rukou kartáčky a správným způsobem si vyčistili společně svůj chrup.

Moc děkujeme za tuto vzdělávací hodinu, protože kde bychom byli bez zubů. I když se říká že: „Zuby pohroma huby“.