Parlament

Parlamenťáci Harcováci je školní parlament, ve kterém se vyjma první třídy, děti aktivně vyjadřují a zapojují k dění ve škole. Z každé třídy jsou zvoleni 2 zástupci v řádných školních volbách a Ti se pak schází a připravují akce jako je zapojení do dobrovolnického projektu 72 hodin, vaření polívky pro lidi bez domova v centru Naděje, Masopust, Dračí stezka, Harcov má talent. Parlamenťáci pomáhají také s přípravou dalších školních akcí jako je sv. Martin nebo Sportovní den. Harcovský parlament je aktuálně zapojen do dvou grantových programů.

Akce parlamentu

Masopust 

Tradice pojatá lehce netradičním způsobem je zahájena nástupem tříd v maskách. Pod korouhví své třídy se vydává celá škola na pochod Harcovem, během něhož se konají různá zastavení jako svatba, tanec s medvědem nebo dražba kobyly. Po návratu ke škole se děti občerstvují v Lenoráji, kde přímo na stromech vyrostly párky, bonbóny a lízátka a jiné pochutiny pro mlsné jazýčky našich-vašich dětí. Celá veselice je zakončena diskotékou s tanečními hrátkami pod hlavičkou parlamenťáků.

Dračí stezka 

Turistická akce určená pro všechny děti, rodiče i učitele a jejich příbuzné či známé, kteří mají rádi procházky přírodou a otevřenou mysl pro fantazii. Cestou lesem za ukrytými dračími vajíčky, plní děti úkoly a rodiče mají možnost si s učiteli i mezi sebou neformálně popovídat. Po návratu ke škole se mohou všichni občerstvit u táboráku a pak postupně vyráží na obchůzku dračích slují v lesíku u kostela, kde na děti i rodiče čeká dračí stráž se svými svěřenci. Akce je vzájemnou spoluprací SRPDŠ a parlamenťáků.

Členové parlamentu

Bude dodáno