Parlament

Parlamenťáci Harcováci je školní parlament, ve kterém se od čtvrté třídy, děti aktivně vyjadřují a zapojují k dění ve škole. Z každé třídy jsou zvoleni 2 zástupci v řádných školních volbách a Ti se pak schází a připravují akce jako je zapojení do dobrovolnického projektu 72 hodin, vaření polívky pro lidi bez domova v centru Naděje, Masopust, Dračí stezka, Harcov má talent. Parlamenťáci pomáhají také s přípravou dalších školních akcí jako je sv. Martin, Sportovní den a dílničky.

Akce parlamentu

Masopust

Tradice pojatá lehce netradičním způsobem je zahájena nástupem tříd v maskách. Pod korouhví své třídy se vydává celá škola na pochod Harcovem, během něhož se konají různá zastavení jako svatba, tanec s medvědem nebo dražba kobyly. Po návratu ke škole se děti občerstvují v Lenoráji, kde přímo na stromech vyrostly párky, bonbóny a lízátka a jiné pochutiny pro mlsné jazýčky našich-vašich dětí. Celá veselice je zakončena diskotékou s tanečními hrátkami pod hlavičkou parlamenťáků.

Dračí stezka

Turistická akce určená pro všechny děti, rodiče i učitele a jejich příbuzné či známé, kteří mají rádi procházky přírodou a otevřenou mysl pro fantazii. Cestou lesem za ukrytými dračími vajíčky, plní děti úkoly a rodiče mají možnost si s učiteli i mezi sebou neformálně popovídat. Po návratu ke škole se mohou všichni občerstvit u táboráku a pak postupně vyráží na obchůzku dračích slují v lesíku u kostela, kde na děti i rodiče čeká dračí stráž se svými svěřenci. Akce je vzájemnou spoluprací SRPDŠ a parlamenťáků.

Členové parlamentu

Lukáš Zadražil, Vít Řehák – 4. třída