Angličtina do 25. 5.

Milá druhá třído, 

opět je zde nabídka angličtiny pro tento týden.  Zopakujte si opět  části těla.  – zde   V první části PL si proklikejte  a nahlas opakujte  slovíčka,  ve druhé části spojte nahraná slovíčka s obrázky, začněte spojovat před symbolem poslouchajícího panáčka směrem k obrázku a jako poslední si sestavte z obrázků písničku. Na závěr si nechte zkontrolovat systémem. (Zvuk pouze v chrome.) 

Připojuji opakování částí těla pro dobrovolníky. – zde   (poslech, přiřazování, pexeso, osmisměrka)

V druhé části se věnujte číslovkám. Budeme je později  potřebovat. Poslouchejte  číslovky  0-20. – zde   Opakujte si číslovky vlastním tempem, klikejte na jednotlivá čísla  a opakujte je, poté cvičte  i naopak.  – zde   Jak dobře umíte anglické číslovky do 20? Vyzkoušejte se. Klikněte v řádku na číslovku, kterou slyšíte. Nechte si testík zkontrolovat. (finish + check my answers) – zde

Písnička vás uvede do poslední části, kde se budete učit ptát na věk.   – zde  Kolik je ti let?  = How old are you? 

Učte se používat otázku – How old are you?  Pracujte podle zadání.  – zde

Příběhem o malém dinosaurovi zakončíte tuto lekci.  How old is he? – Kolik mu je let?  – zde   

Přeji hezký týden. 

E.K.