Návštěva městské policie ve školní družině

Dne 31.1 2024 nás opět navštívili zástupci městské policie Liberec p. Luděk Svoboda a Bc. Michaela Bittnerová. Jako každý rok se věnujeme prevenci formou tématických přednášek. U druháků jsme zvolili téma “Komunikace, zájem a oslovení osobami, se kterými by se děti mohly dostat do styku”.

Příští návštěva proběhne 14.2.2024 pro starší děti a tématem bude “kyberšikana a mobilní telefony”.

4ac9ffa0-a0c3-49c0-bcf7-ad7dbd5920c0

Obrázek 1 z 3

Družina -v mrazu jdeme potěšit zvířátka

Ve čtvrtek 18.1. tak jako už pravidelně v jiné dny, jsme navštívili nedaleký krmelec. Paní kuchařky nám nachystaly odřezky různých druhů zeleniny a my jsme se vydali nakrmit lesní zvěř. Bylo milé překvapení, že jsme se tam zároveň setkali s myslivcem a jeho pejskem, který na tento krmelec dohlíží. Dětem vysvětlil pravidla přikrmování zvěře, ukázal dřevěný seník a stopy zvířat kolem. Pochválil, že na zvířátka myslíme i v tomto mrazivém čase. Děti se rozloučily a spěchaly zpět ke škole.

b39ca351-f171-4d0f-8c03-372e90e1d088

Obrázek 1 z 3

PŘEDNÁŠKY S MĚSTSKOU POLICIÍ LIBEREC

– preventivně vzdělávací program –

9.3. 2022 téma „SETKÁNÍ S CIZÍM ČLOVĚKEM“

– pro mladší věkovou skupinu – Čmeldové

23.3. 2022 téma „SOCIÁLNÍ SÍTĚ“ – rizika internetu, bezpečně po internetu

– pro starší věkovou skupinu – Foxík, Maxík

Za městskou policii nás navštívili – Luděk Svoboda a Bc. Michaela Bitnnerová lektorka tematických přednášek (preventista)

Policisté s mladšími dětmi hovořili především o tom, jak se mají chovat v situacích, kdy se potkají s cizím člověkem, když je takový člověk osloví nebo jim dokonce i něco nabízí.

Starší děti policisté seznámili s různými nebezpečími spojenými s používáním sociálních sítí (Facebook, Tik Tok….). Žáci byli poučeni, jak se bezpečně v oblasti internetu a sociálních sítí pohybovat a chovat (ochrana osobních údajů, sdílení fotografií, sdílení informací o své domácnosti..), Jak postupovat, stanou-li se předmětem kyberšikany, na koho se obrátit. Zhlédli také krátký naučný film na toto téma.

Děti byly pomocí dotazů zapojeny do interaktivní komunikace.

Vánoční dílny

Tradiční akce naší školy spojená nejen s výtvarným tvořením, ale především vánočním duchem a společným setkáním žáků, přátel školy a pedagogickým sborem. Děti si na dílničkách osvojí netradiční výtvarné techniky a odnesou si domu vlastní výrobky a rodiče mohou v předvánočním shonu zpomalit a příjemně si popovídat u kávy nebo čaje.