Stávka učitelů a kudy dál?

V rámci stávkové činnosti nechceme zůstat pouze u toho, že uzavřeme školu. Tento krok z naší strany je sice jasným vzkazem politické reprezentaci jak současnou situaci vidíme, má ale dopad především na rodiny našich žáků. Proto se dále snažíme o mediální prezentaci problematiky optikou každodenní pedagogické praxe. Neradi bychom, aby se ke slovu dostali pouze ti, kteří mají přístup do médií jako běžnou součást své práce. Zveřejňujeme výstupy, které se dosud v elektronických médiích objevily ZDE a ZDE ve zprávách od 14:10h.

Zároveň jsme oslovili poslance a senátory za LK a pozvali je k návštěvě školy. Rádi bychom jim ukázali, jak vypadá každodenní práce učitele ve spolupráci s kolegou v tandemu, nebo ve spolupráci s asistentem pedagoga. Rovněž bychom rádi představili práci výchovné poradkyně, speciálního pedagoga a v neposlední řadě také školní kuchyni. Zkrátka všechna ta místa, kde je podle současné vlády „třeba šetřit“.

Na naše pozvání máme dosud kladné odezvy od paní poslankyň Jarmily Levko a Jany Pastuchové. Ozval se nám také pan poslanec David Pražák. V případě, že se nám podaří dohodnout vhodný termín, využijeme jejich návštěvy k tomu, abychom  svými postřehy z praxe obohatili jejich vhled do bolavých míst školství, který mohou vnést přímo do legislativních procesů.

Edit 30. 11. 2023: dalším poslancem, který se ozval a přijal pozvání do školy je Jan Berki. Všechny termíny návštěv jsou v současné době v jednání.