Sbírka ke Dni válečných veteránů na naší škole

Každý rok si u příležitosti konce první světové války připomínáme Den válečných veteránů,  jehož symbolem jsou vlčí máky. Společnost Post Bellum (Paměť národa) organizuje v těchto dnech sbírku, díky níž může veřejnosti přiblížit příběhy válečných veteránů. Díky této sbírce získá Paměť národa více prostředků na natáčení a zpracování příběhů válečných veteránů. 

Letos se naše škola rozhodla do tohoto projektu také zapojit. Sbírka bude probíhat v úterý 8. a ve středu 9. 11. 2022 v naší škole během velké přestávky. Šest zástupců deváté třídy budou dětem za vybrané peníze předávat malé vlčí máky. Pokud chcete přispět, budeme rádi.  Doporučená částka je 30kč,-, nicméně výše příspěvku je dobrovolná.

Květ vlčího máku můžete  také po celý listopad pořídit v kavárnách, knihovnách, obchodech, muzeích a informačních centrech  v Liberci. Od 7. do 11. 11. pak také přímo v ulicích měst od dobrovolníků s kasičkami. 

Sbírková místa:

Sbírková místa – Den válečných veteránů, 11. listopadu (denveteranu.cz) 

Děkujeme,

žáci 9. ročníku, V. Pinčková