Páteční slunečné odpoledne ve znamení atletiky

S minulým školním týdnem se šesťáci a sedmáci loučili na školním hřišti dvouhodinovkou „těláku“. Protože nám přálo počasí, mohli jsme využít vhodných podmínek k tomu, abychom se věnovali atletické průpravě a ukázali si, že hlavu nám zamotá nejenom matematika, fyzika, nebo český jazyk… Na programu byla po rozcvičení a atletické abecedě cvičení podporující rozvoj rychlostních a koordinačních předpokladů. Řadu kuželů bylo potřeba projít tak, aby se podle barev každé konkrétní z nich dotýkala vždy jedna končetina a protože barvy jsou rozloženy náhodně, proběhnout to s doteky přesně a svižně bylo opravdu náročné, ale také zábavné. Na závěr si žáci vyžádali společnou vybíjenou a zvládli zápas i přes to, že „malé“ hřiště bylo na rozdíl od atletického oválu stále vlhké a tím i poměrně kluzké.

Hodiny TV v září a říjnu vedeme ve dvou. Ku pomoci a za účelem získání cenných učitelských zkušeností přímou prací v každodenní učitelské realitě absolvuje měsíční praxi u svého mentora student PF TUL Jakub Souček. Rozdíl v míře podpory a pozornosti, kterou můžeme věnovat v učitelském tandemu jednotlivým žákům jež v běžném režimu školy musí zvládnout každý vyučující sám, je více než citelný. Proto je škoda, že „vzdělávání na prvním místě“ je prioritou pouze na předvolebních billboardech na měsíc jednou za čtyři roky. Každodenní realita školy je těmto krásným obrazům na míle vzdálená 🙁