Lyžařský běžecký kurz – den pátý zasněžený

Závěr kurzu – na stupních vítězů!
 
Poslední, páteční výjezd do bílé stopy doprovázelo opět sněžení, které upozornilo na to, že je stále zima. Opět jsme vyjeli na stadion do Bedřichova. Tentokrát byl stadion připraven na zahájení vrcholné události sportovní lyžařské sezóny. Jelikož je s Jizerskou 50 v posledních letech spojován slogan „můj osobní závod“, tak jsme se jej zúčastnili všichni, ať už se závodními čísly, nebo bez nich. Dnes jsme totiž vyzkoušeli, jak to dokáže lepit, když po oblevě, která je na klistr přijde ochlazení, prašan a o lyže se nikdo nepostará… Na bakule sněhu nalepeného na skluznicích nastoupila škrabka, smývač vosků a pěkně vytrvale… a byl to opravdu boj.
Do stopy MiniJizerské 50 dnes vyrazilo množství dětí od těch nejmenších až po dorostence na tratích dlouhých od 500m do 3 km. Také ti, kteří s námi vytrvali až do pátku se projeli po trati, kde se chvíli na to snažili uspět trénovaní borci s čísly. Nechyběli mezi nimi žáci naší školy, byť šlo u děti čtyř rodin, které se dětské Jizerské 50 v posledních letech účastní pravidelně.   Díky nim všichni žáci naší školy spolu se svými učiteli vystoupili na stupně vítězů a přebrali Pohár primátora města Liberec za nejpočetnější družinu mezi Libereckými školami. 
 
Děkujeme všem, kteří s námi celý týden jezdili a závodníkům za výbornou reprezentaci školy. Užijte si prázdnin a nezapomeňte během nich vyrazit nejlépe ne běžky.
 
Tomáš Vágai, Zuzana Holemá, Martina Mikešová
vedoucí lyžařského běžeckého kurzu