Exkurze v Anglii

29. 4. 2019 – den první

Žáci navštívili v Oxfordu přírodovědecké muzeum a Christ Church – nejznámější kostel, kde se točil Harry Potter. Také si prošli město a ubytovali se v místním hostelu.

30. 4. 2019 – den druhý

Dnes jsme se přemístili do Yorku, kde jsme si prohlédli jednu z největších evropských gotických katedrál a pak zavítali do vikingského muzea. Krásný den jsme završili ve stopách H.Pottera,neboť místní malebná ulička se stala inspirací pro Příčnou ulici v knihách J.Rowlingové.

1. 5. 2019 – den třetí

Dnes jsme byli první den ve škole a odpoledne navštívili původní zajatecký tábor z druhé světové války Eden Camp. Zde jsme se mohli zjistit jaké to bylo při náletech na Anglii,ponořili jsme se do moře v ponorce, zažili pocity v zákopech za první světové války a vyzkoušeli jsme si repliky některých zbraní.

2. 5. 2019 – den čtvrtý

Dnes jsme si prohlédli krásné sídlo Castle Howard s rozsáhými zahradami a úžasnou fontánou v jejich centru.Počasí nám zatím přeje a máme stále dobrou náladu.

3. 5. 2019 – den pátý

Dnešní výlet byl v podobě procházky po bývalém opatství Foutains Abbey,počasí se na chvilku umoudřilo,a tak jsme mohli prozkoumat všechna zákoutí a úžasný park v okolí kláštera.