Angličtina do 4. 5.

Milí druháčci!

Opět je zde  angličtina.  Chválím všechny, kteří odeslali vypracovaný testík ze 4. lekce.

Minule jste trénovali zvířátka, tak si jich tentokrát zkusíte pár napsat. Nejdříve natrénujte poslech a čtení jednotlivých slovíček, opakujte si zvířátka nahlas a poté je zkuste podle diktátu napsat. Nedívejte se na předlohu. Porovnejte ji až po napsání. Nechte si práci opět zkontrolovat.  – zde

Nyní na vás čeká obávané zvíře – krokodýl. Naučíte se písničku “ I´m a clever crocodile“  = jsem chytrý krokodýl a naučíte se pojmenovat jednotlivé části těla krokodýla. Zpívejte, klikejte na obrázky a opakujte si slovíčka nahlas.   – zde

S písničkou ještě pokračujte. Poslouchejte, sledujte text písně, zpívejte a doplňte  do písně chybějící slovíčka.  – zde

Otevřete si v dalším odkazu krokodýla. Poslechněte si opět jednotlivé části jeho těla a napište je do připravených okének.  – zde 

Nakonec známou písničku „Hlava, ramena, kolena, palce“. Samosebou  anglicky.  – zde

Ať vám jde práce pěkně od ruky. Netřeba nic odesílat. Vše se opraví samo po odkliknutí Finish . Zvuk je plně podporován v Chrome.  Hezký týden. 

E.K.