Angličtina do 11. 5.

Milá druhá třído!

I tento týden na vás čeká pár hravých úkolů, při kterých si budete cvičit angličtinu. 

Začněte  známou písničkou. I´m a clever crocodile. Nejprve doplňte chybějící slova v textu písně.  Poté si písničku pusťte a text zkontrolujte. – zde

Tak a pojďte na další příběh, tentokrát o krokodýlovi. Poslouchejte a sledujte obrázky.  Následně spojte části těla krokodýla s názvy.   – zde                                                                                              O čem příběh je? Zkuste  odpovědět. ….   Ano. Hladový krokodýl obelstí důvěřivá zvířátka. Krokodýl  předstírá bolest a prosí  o pomoc.   Důvěřivá  zvířátka přistoupí  blíže a on  je pak  sežere.   Až mazaná opička na něho vyzraje, krokodýla polechtá  a zvířátka zachrání.                                          Rozklikněte  si další odkaz na prac. list.  Nejdříve  sestavte obrázky podle příběhu v řadě za sebou. Poté si příběh poslechněte  a pořadí obrázků zkontrolujete. – zde      (Kliknutím na finish a následně check my answers si správnost ověříte.)

V další části se podíváte na video o krokodýlovi , kde budete plnit jednoduché úkoly. ( Klikněte na play modes, zvolte si interactive mode a start. ) Pokaždé, když se video zastaví, splníte úkol kliknutím na určený předmět. Modrá šipka vás pustí opět dál.  – zde

Zopakujte si ještě jednou části těla v písni. Spustíte stejně jako video o krokodýlovi. Klikejte na dané části těla. – zde      Poslední úkol v této lekci je pracovní list, kde vyluštíte a napíšete jednotlivé části těla. Nápovědou jsou ozvučené obrázky. Tento pracovní list prosím zaslat k učiteli.   – zde   (Návod  k zaslání – zde)

Držím palce a přeji hezký týden.

E. K.