Devátá třída ve vánoční Praze

Deváťáci se letos vydali v adventnim čase prohloubit výuku dějin do Prahy.

Navštívili výstavu Alfonse Muchy ve Valdštejnské jízdárně, položili svíčku u Památníku Sametové revoluce, prohlédli si Betlémskou kapli, Náprstkovo muzeum, Klementinum i Rudolfinum a Filosofickou fakultu UK, kde studoval Jan Palach.
Nakonec jsme se rozprchli na trzích na Staroměstském náměstí.
Tak snad zase za rok🎄.
Anna Horáková, třidní učitelka 9.třídy

Vánoční Drážďany 8. a 9. třídy

Žáci osmé a deváté třídy dnes navštívili saské město Drážďany.

Z části Dráždan – Neustadt se vypravili přes řeku Labe k Zwingeru. Prohlédli si architekturu starého města a poté se přesunuli na Striezelmarkt, kde mohli ochutnat kulinářské speciality např. Schocobananen, bratwurst nebo Zuckerapfel.

Děkujeme paní učitelce Konečné za zorganizování výletu.

Všchny fotografie najdete na školním rajčeti pod obvyklým přihlášením.

Pitva vepřového srdce v přírodopisu osmé a deváté třídy

Osmá a devátá třída se dnes ponořila do stavby vepřového srdce.

Srdce vepřové je stavbou velmi podobné srdci lidskému, takže si děti mohly udělat představu o stavbě lidského těla a praktickým bádáním si rozšířit znalosti o oběhové soustavě.

Přiložené odkazy toto téma hezky zobrazují.

Srdce činnost 1.

Srdce tlukot 2

Všechny fotografie najdete na školním rajčeti pod obvyklým přihlášením

Laboratorní práce na SUPŠS Železný Brod

Deváťáci si dnes vyzkoušeli práci v plně vybavené laboratoři. Na SUPŠS v Železném Brodě titrovali kyselinu octovou do roztoku hydroxidu sodného.

Také se seznámili s chemickými látkami v domácnosti a se zásadami jejich bezpečného používání a skladování.

Děkujeme SUPŠS v Železném Brodě za milé přijetí a poskytnutí zázemí laboratoře.