Sražená kuna obohatila výuku přírodopisu a prvouky a přírodovědy

Tento týden obohatila výuku přírodopisu a prvouky a přírodovědy kuna sražená autem, kterou do školy dopravila paní vychovatelka Drábková.

Děti si tak mohly prohlédnout stavbu těla tohoto zajímavého živočicha.

Samozřejmostí bylo ohleduplné chování a dodržení hygienických pravidel.

Outdoor English lesson

Část dnešního slunečného dopoledne strávila osmá třída na louce nad školou. Procvičovala si zde anglickou gramatiku – a to minulý čas prostý.

Povolena byla pouze konverzace v anglickém jazyce a na čerstvém vzduchu šla osmákům parádně.

Další venkovní hodiny angličtiny budou následovat.

Laboratorní práce na SUPŠS Železný brod

Osmáci si dnes vyzkoušeli práci v plně vybavené laboratoři. Na SUPŠS v Železném Brodě destilovali směs ethanolu s vodou a také se naučili sestavit aparaturu potřebnou k filtraci.

Z roztoku modré skalice, uhlí a písku filtrací oddělili rozpouštěnou modrou skalici od písku a uhlí.

Po LP si prohlédli školu, sklářskou huť a seznámili se s obory, které zde lze studovat.

Děkujeme SUPŠS v Železném Brodě za milé přijetí a paní laborantce za trpělivost.

Lyžařský běžecký kurz – den pátý zasněžený

Závěr kurzu – na stupních vítězů!

Poslední, páteční výjezd do bílé stopy doprovázelo opět sněžení, které upozornilo na to, že je stále zima. Opět jsme vyjeli na stadion do Bedřichova. Tentokrát byl stadion připraven na zahájení vrcholné události sportovní lyžařské sezóny. Jelikož je s Jizerskou 50 v posledních letech spojován slogan „můj osobní závod“, tak jsme se jej zúčastnili všichni, ať už se závodními čísly, nebo bez nich. Dnes jsme totiž vyzkoušeli, jak to dokáže lepit, když po oblevě, která je na klistr přijde ochlazení, prašan a o lyže se nikdo nepostará… Na bakule sněhu nalepeného na skluznicích nastoupila škrabka, smývač vosků a pěkně vytrvale… a byl to opravdu boj.
Do stopy MiniJizerské 50 dnes vyrazilo množství dětí od těch nejmenších až po dorostence na tratích dlouhých od 500m do 3 km. Také ti, kteří s námi vytrvali až do pátku se projeli po trati, kde se chvíli na to snažili uspět trénovaní borci s čísly. Nechyběli mezi nimi žáci naší školy, byť šlo u děti čtyř rodin, které se dětské Jizerské 50 v posledních letech účastní pravidelně.   Díky nim všichni žáci naší školy spolu se svými učiteli vystoupili na stupně vítězů a přebrali Pohár primátora města Liberec za nejpočetnější družinu mezi Libereckými školami.

Děkujeme všem, kteří s námi celý týden jezdili a závodníkům za výbornou reprezentaci školy. Užijte si prázdnin a nezapomeňte během nich vyrazit nejlépe ne běžky.

Tomáš Vágai, Zuzana Holemá, Martina Mikešová
vedoucí lyžařského běžeckého kurzu

Lyžařský běžecký výcvik – den třetí mlžný a deštivý

Dnešní den byl o tréninku vytrvalosti.
Nikoli pokud jde o vzdálenost, tak jako na dálkových běžeckých tratích.
Vytrvalí byli všichni, kdo dnes udrželi radost z pohybu a společenství na lyžích v počasí, které nebylo úplně ideální.
Řada žáků by za dnešního počasí nechtěla na velkou přestávku na 10’ ven na hřiště. Dnes jsme přitom v mírném dešti lyžovali celé dopoledne.
A byl to fajn! Nikdo si nestěžoval a došlo tak na starou severskou pravdu o tom, že není špatného počasí, jenom nevhodného oblečení.
Posíláme velké ocenění pro všechny, kteří absolvovali dnešní lyžařský běžecký výcvik.