Projektový den Pasco 7. třídy

V úterý 14. června se sedmáci vydali podél Harcovského potoka až k Harcovské přehradě s měřidly Pasco.

Na pěti zastávkách ve skupinách měřili teplotu vodu, vzduchu, pH vody, rychlost a hloubku vody. Také pozorovali, určovali a zapisovali  rostliny a živočichy v okolí vody.

Ve škole proběhne v následujících dnech třídění a ukládání získaných dat.

8. – 10. 6. 2022 třídní výlet 7. třídy – Hrabětice a Jizerské hory

Sedmáci strávili tři dny od středy 8. 6. do pátku 10. 6. v Jizerských horách.

Ubytovaní byli na Hrabětické louce, odtud pak vyráželi na výlety například na rozhlednu Slovanka nebo do údolí říčky Kamenice.

Ve slunečném počasí si užili prima dny s kamarády v horách.

Děkujeme lektorům Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s. za milý přístup a hezký program.

Sražená kuna obohatila výuku přírodopisu a prvouky a přírodovědy

Tento týden obohatila výuku přírodopisu a prvouky a přírodovědy kuna sražená autem, kterou do školy dopravila paní vychovatelka Drábková.

Děti si tak mohly prohlédnout stavbu těla tohoto zajímavého živočicha.

Samozřejmostí bylo ohleduplné chování a dodržení hygienických pravidel.

7. třída v Praze

Sedmáci si dnes při návštěvě Prahy s průvodkyní prohlédli Katedrálu sv. Víta Václava a Vojtěcha, Královský palác, kostel sv. Jiří a Zlatou uličku. Také v poledne zažili velké střídání Hradní stráže. Pak seběhli po zámeckých schodech ke kostelu sv. Mikuláš, přes Karlův most se dostali na Staroměstské náměstí, kde v celou hodinu pozorovali orloj.

Počasí se nakonec umoudřilo, tak si všichni užili prima den v našem hlavním městě.

Máme mistra ČR v běžeckém lyžování

Gratulujeme Štěpánu Jungwirthovi ke krásnému umístění na Mistrovství české republiky v běžeckém lyžování ve Vrchlabí.

Štěpán se zúčastnil několika závodů:
V pátek se stal mistrem České republiky ve sprintu ve volném stylu.
V sobotu dojel na čtvrtém místě v závodu 4 km klasickým stylem se ztrátou 1 sekundy na 3. místo.

Držíme Štěpánovi palce do dalších závodů.

Lyžařský běžecký kurz – den pátý zasněžený

Závěr kurzu – na stupních vítězů!

Poslední, páteční výjezd do bílé stopy doprovázelo opět sněžení, které upozornilo na to, že je stále zima. Opět jsme vyjeli na stadion do Bedřichova. Tentokrát byl stadion připraven na zahájení vrcholné události sportovní lyžařské sezóny. Jelikož je s Jizerskou 50 v posledních letech spojován slogan „můj osobní závod“, tak jsme se jej zúčastnili všichni, ať už se závodními čísly, nebo bez nich. Dnes jsme totiž vyzkoušeli, jak to dokáže lepit, když po oblevě, která je na klistr přijde ochlazení, prašan a o lyže se nikdo nepostará… Na bakule sněhu nalepeného na skluznicích nastoupila škrabka, smývač vosků a pěkně vytrvale… a byl to opravdu boj.
Do stopy MiniJizerské 50 dnes vyrazilo množství dětí od těch nejmenších až po dorostence na tratích dlouhých od 500m do 3 km. Také ti, kteří s námi vytrvali až do pátku se projeli po trati, kde se chvíli na to snažili uspět trénovaní borci s čísly. Nechyběli mezi nimi žáci naší školy, byť šlo u děti čtyř rodin, které se dětské Jizerské 50 v posledních letech účastní pravidelně.   Díky nim všichni žáci naší školy spolu se svými učiteli vystoupili na stupně vítězů a přebrali Pohár primátora města Liberec za nejpočetnější družinu mezi Libereckými školami.

Děkujeme všem, kteří s námi celý týden jezdili a závodníkům za výbornou reprezentaci školy. Užijte si prázdnin a nezapomeňte během nich vyrazit nejlépe ne běžky.

Tomáš Vágai, Zuzana Holemá, Martina Mikešová
vedoucí lyžařského běžeckého kurzu