Praktická pozorování stavby těla hmyzu v šesté třídě

Na dnešní hodině přírodopisu šesťáci pozorovali a zakreslovali stavbu těla hmyzu – v učebně chovaných pakobylek a strašilek.

Ti, kteří si netroufli na živé jedince hmyzu, pozorovali a následně zakreslovali stavbu těla hmyzu z trvalých preparátů.

Všichni si při tom prohloubili znalosti o skupině na Zemi nejrozšířenějších živočichů a potrénovali základní dovednost přírodovědce – dívat se a zaznamenávat.

Pozorování dalekohledem v pracovních činnostech 6. třídy

V dnešní hodině pracovních činností vyrazili šesťáci s dalekohledy na školní zahradu.

Potrénovali pozorování vzdálených živočichů, což se vzhledem k ročnímu období a velké aktivitě drobných pěvců v lesíku nad školou osvědčilo.

Navázali tak na učivo přírodopisu, kde jsou aktuálně probíranou látkou pěvci a šplhavci lesa.

V přiloženém videu se dozvíte základní informace o ptačí migrace.

Video je natočené v době distanční výuky, úkoly v něm zadané ignorujte:-).