Čertí den pro první stupeň

5. prosince se konal v sokolovně Harcov Čertí den pro žáky prvního stupně.
Děti si užily zábavné dopoledne, kdy zvládly jízdu v pytlích, pojídání čertovských rohů, přetahovanou s Luciferem a soutěž „Přilož pod kotlem“. Pro odvážné se otevřelo i peklo. Všechny děti nám však vrátily, prý taková šídla v pekle nechtějí.
Věřím, že většina dětí si čertovské dovádění užila.
Chtěla bych tímto poděkovat paní učitelce Horákové, slečně asistentce Sobkové a deváťákům za pomoc při organizaci.
M.Mikešová

Podzim v přírodovědě 4. třídy

Dnes čtvrťáci 3 vyučovací hodiny věnovali bádání nad podzimními listy.

Nejdřív se ve skupinkách z pracovních listů dozvěděli základní informace o listech stromů na podzim.

Pak se vypravili do podzimního lesa nad školou, kde listy sbírali a pozorovali podzimní les.

Po návratu do školy sebrané listy zkoumali lupou a nakonec z pestrobarevných listů vyrobili pohádkové postavičky.

Sražená kuna obohatila výuku přírodopisu a prvouky a přírodovědy

Tento týden obohatila výuku přírodopisu a prvouky a přírodovědy kuna sražená autem, kterou do školy dopravila paní vychovatelka Drábková.

Děti si tak mohly prohlédnout stavbu těla tohoto zajímavého živočicha.

Samozřejmostí bylo ohleduplné chování a dodržení hygienických pravidel.

4. třída – Rozvrh

Ke stažení v PDF ZDE.