Terénní výuka přírodopisu

Sedmáci se dnes vydali s badatelskými batohy na průzkum ekosystémů v okolí školy. Od lučního ekosystému pod sportovním areálem prošli přes lesy k vodnímu ekosystému Tajchu.  Cestu zaznamenali do mapy. Při putování průběžně sbírali, pozorovali a určovali rostliny a živočichy. Také si zakreslili Ještědský hřeben a popsali jeho vrcholy. Ve středu je čeká zpracování získaných dat do pracovních listů a prozkoumávání nasbíraných přírodnin. Další výpravy budou následovat:-)

Roušky ve škole

Vážení rodiče,

od zítřka 9. 9. 2020 (ST) je ve škole zavedena povinnost pro všechny žáky a pedagogy nosit ve všech společných prostorách školy ochranné pomůcky – roušku nebo respirátor.

Důvodem pro zavedení tohoto opatření je pozitivní test na Covid- 19 u jednoho z rodičů našich žáků.

Žádáme Vás, abyste děti poučili o dodržování hygieny a zacházení s rouškou.  Každé  z dětí  bude mít s sebou na den dvě roušky a sáček na jejich uložení.

Jakmile získáme bližší informace z KHS Liberec, dáme Vám  to na vědomí.
Děkuji za pochopení a součinnost.