Práce ve skupině

Opět jsme si v prvouce a etice vyzkoušeli práci ve skupině. Přemýšleli jsme, co potřebuje ke svému životu miminko a vše na co jsme společně přišli, jsme nakreslili, napsali a pak prezentovali před ostatními skupinami. Nakonec jsme si miminko i vyrobili.

Fyzikální jarmark

V pondělí 13.1.2020 proběhl pod záštitou Katedry fyziky PF TUL tradiční Fyzikální jarmark pro prvňáčky ze ZŠ.. Studentky předmětu Fyzika v přírodovědě učitelství pro první stupeň ZŠ připravily spolu se studenty Doctriny – Podještědského gymnázia pro děti dvacet stanovišť zaměřených na různá fyzikální témata jako jsou například pohyb, páka, zrcadla, vlastnosti látek, zvuk, magnetismus, jak vidí oko, létání, vlastnosti kapalin.  I my jsme byli pozváni sledovat fyzikální pokusy, zkoušet si je a vyrábět různé fyzikální hračky. Určitě jsme si užili zajímavé dopoledne.