Reflexe projektu Edison

Dnes končí projekt Edison. Zpracováváme všechny vjemy a informace, které jsme za tento týden nasáli.
Po pondělním vzájemném seznámení následovaly dva dny prezentací o Číně, Indonésii, Gruzii a Mexiku. Včera si stážisty užili nejmladší žáci naší školy a dnes s jejich pomocí žáci 2. stupně zpracovali získané informace do přehledných plakátů.

17. 11. 1989 v páté třídě

„Byl to velice krutý život. Je to velice zajímavé. Tolik informací jsem o komunismu nevěděla.“
„Velká krutost. Velká vláda. Ničemnost a fůra zla.“
„Nevolnost, spousta zákazů.“
To jsou myšlenky, které napadaly naše páťáky po vyslechnutí příběhu o životě pana Petra Síse v době komunismu.
Letos si připomínáme třicet let od Sametové revoluce. A díky mnoha statečným lidem tak dnes můžeme žít svobodně. Co pro děti znamená svoboda a jaké dojmy mají z událostí předcházejících Sametové revoluci, vyjádřily děti ve společném projektu ♥️